Zaproszenia ślubne, podobnie jak wiele przedmiotów użytkowych związanych z weselem ulegają modzie i poddają się trendom. Wiele firm oferuje w pakietach winietki, plany stołów, księgę gości o motywie zgodnym z zaproszeniami ślubnymi. To oznacza, że wybór kart jest bardzo istotny, bo po prostu motyw będzie Wam towarzyszył w tym wyjątkowym dniu. Niemniej, są pewne zasady, o których warto pamiętać, projektując zaproszenia ślubne. 

 

Zaproszenia ślubne powinny być… zrozumiałe

Brzmi śmiesznie? Niestety, praktyka pokazuje, że przepaść międzypokoleniowa potrafi być bardzo duża. Swego czasu były modne zaproszenia na ślub w firmie okładki kolorowego magazynu. Na nieco młodszych gościach robiły piorunujące wrażenie swoją oryginalnością, natomiast babcie i starsze ciocie… często gratulowały pojawienia się na okładce prasowej, nie mając pojęcia, że to zaproszenie ślubne. 

 

 Wskazówka: może warto przemyśleć dwa rodzaje zaproszeń ślubnych – nowoczesne dla młodszych gości i tradycyjne dla nieco starszych?

 

Czcionka na zaproszeniu ślubnym

Do łask wracają pięknie „wywijane” litery, które po prostu kojarzą się z elegancją. We wszystkim jednak należy zachować umiar. Dlaczego? Zbyt skomplikowana czcionka może sprawiać trudność w odczytaniu jej i zamiast elegancji będzie (lekka, ale jednak!) frustracja adresatów zaproszenia ślubnego. 

 

Wskazówka: zanim zdecydujecie się na kosmiczne (choć naprawdę piękne na pierwszy rzut oka) wywijasy… spróbujcie sami odczytać napisany nimi tekst. Jeśli sprawi Wam to choć odrobinę trudności, to znaczy że trochę przesadziliście 😉

 

(nie)Oczywiste elementy na zaproszeniu ślubnym

Zapraszający, miejsce i data, kontakt w sprawie potwierdzenia przybycia – to najważniejsze elementy, jakie muszą znaleźć się na zaproszeniu ślubnym. Nie można zapomnieć o nazwie i adresie  kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego lub specjalnym miejscu ceremonii (dotyczy zwykle ślubu humanistycznego). Jeśli istnieje możliwość noclegu na miejscu – również warto o tym wspomnieć. 

 

Wskazówka: bez względu na to, czy decydujecie się na sponsorowanie noclegu swoim gościom czy nie, istotnym jest zakomunikować to w jasny sposób – oszczędzi Wam to nerwów i nieporozumień. 

 

Zaproszenie ślubne jako… drogowskaz 

Wiele par decyduje się na urokliwe obiekty z dala od zgiełku miasta, po to by móc cieszyć się swoim wielkim dniem wyłącznie w towarzystwie najbliższych. Niektóre z nich są położone w miejscach, do których dotarcie może okazać się po prostu trudne, mimo nawigacji. Warto umieścić szczegółowy adres, a nawet… współrzędne geograficzne. 

 

Wskazówka: jeśli miejsce wesela jest wyjątkowo trudno dostępne, warto pomyśleć nad umieszczeniem w zaproszeniu ślubnym prostej mapki, która pomoże dotrzeć zaproszonym gościom na Wasze wesele.

 

Idealne zaproszenia na ślub 

To takie, które Was wyrażają. Jeśli jesteście rozrywkowi – postawcie na zabawne zaproszenia ślubne, jeśli cenicie sobie szyk i elegancję – świetnie odzwierciedlą je złote litery oraz kwiatowe ornamenty. Jeśli jesteście bardziej vintage – może forma przedwojennej depeszy? 

 

Wskazówka: dopasujcie zaproszenia w taki sposób, aby goście wiedzieli jaki charakter będzie miało wesele. Dzięki temu będą mogli dopasować chociażby ubiór (dotyczy wesel z motywem np. boho, glamour) i odpowiednio się „nastroić” 🙂

 

Autentyczny babol z wesela:

Pewna para postanowiła wziąć ślub w dniu, które ustawowo jest wolne od pracy i akurat wypadał on w piątek. Czworo gości dotarło na wesele właściwie w ostatniej chwili, będąc przekonanymi, że wesele ma miejsce dzień później.

 

Wskazówka:

Warto pamiętać, aby wpisać nazwę dnia tygodnia, zwłaszcza jeśli nie jest to sobota, która w mniemaniu wielu gości zarezerwowana jest na organizację wesela.

 

Impreza firmowa. Savoir vivre dla uczestników.

Impreza firmowa – savoir vivre dla uczestników!

Impreza firmowa to dla jednych prawdziwa zmora i niezbyt miły obowiązek. Dla innych - wyczekiwana impreza, na której można się pobawić, napić, najeść, a przy odrobinie wysiłku nawet otrzymać nagrodę za osiągnięcia. Bez względu na to, do której grupy należysz, na...

Jubileusz. Co podarować solenizantowi?

Jubileusz to okazja, która dość mocno kojarzy się z jakimś stopniem dojrzałości. Dlatego też, określenie “jubileusz” zazwyczaj odnosi się do okrągłych urodzin osób, ale także okresu istnienia organizacji czy firmy. Niemniej, osiągnięcie pewnego wieku często wiąże się...
Atrakcje na wesele

Atrakcje na wesele – co wybrać?

Atrakcje na weselu- sprawdź najpopularniejsze! Żyjąc w dobie pandemii, możliwość zorganizowania wesela sama w sobie jest atrakcją. Wiedzą to zwłaszcza Ci, którzy zostali zmuszeni do przełożenia ślubu właśnie przez szalejącego wirusa, ale czy kiedykolwiek jest tak...