Impreza firmowa to temat, który zwykle dzieli pracowników na dwa obozy – pierwsi na samą myśl, dostają drgawek. Drudzy natomiast, traktują ją jako możliwość rozrywki na koszt właściciela. Jak zorganizować imprezę firmową, żeby przekonać pracowników, że to dla nich wyraz uznania, a nie kara? I czy impreza firmowa w klasycznej postaci musi być nudna?

 

Po co organizuje się imprezę firmową?

 

Nie jest tajemnicą, że ludzie w firmie, zwłaszcza doświadczeni i wykwalifikowani, są jej największym kapitałem. Umiejętne zarządzanie nim, pozwala firmie na ciągły rozwój i podnoszenie zysków. Impreza firmowa jest niczym innym, jak wyrazem uznania właścicieli dla pracowników, ich zaangażowania w życie firmy i niesie określone korzyści. Po pierwsze, integruje i zaznacza przynależność do organizacji, co niweluje rotację pracowników. Po drugie, impreza firmowa pokazuje “ludzką twarz” firmy – praca pracą, ale musi być też czas na relaks i zabawę.

 

Charakter imprezy firmowej

 

Sposobów na integrację w formie imprezy firmowej jest naprawdę wiele. Od zupełnie “odjechanych” np. w postaci paintbolu czy gry terenowej, po najpopularniejszą, jaką jest przyjęcie w restauracji, często wraz z oprawą muzyczną, w postaci zespołu lub DJ-a. Oczywistym jest, że wizytówką dla właścicieli, którzy organizują imprezę firmową są standard restauracji, jakość obsługi i menu. Im są wyższe, tym pracownicy bardziej je doceniają. Czasami jednak najwykwintniejsze menu, piękne wnętrza czy nieograniczona ilość alkoholu nie wystarczą, żeby impreza firmowa była zapamiętana na długi czas.

 

Atrakcje na imprezie firmowej

 

Poza standardem restauracji, zapewnienie atrakcji na imprezie firmowej jest jednym z czynników, który pozwala podnieść jej walory, a tym samym pozytywne wrażenia jej uczestników. Może to być pokaz barmański, pokaz taneczny, fajerwerki albo muzyczna niespodzianka. Dobór zależy od tego, co według organizatorów imprezy firmowej spotka się z uznaniem i trafi w gust pracowników. Z doświadczenia jednak wiem, że najciekawszą atrakcją jest występ wyjątkowej formacji muzycznej.

 

Muzyczna niespodzianka na imprezie firmowej

 

I wcale nie mam tu na myśli zespołu czy Dj-a, który i tak będzie grał przez całą noc! Zaproszenie znanego artysty wiąże się z dużym nakładem finansowym i ryzykiem, że dany gatunek muzyczny nie trafi do większości. Istnieją jednak formacje z pogranicza zespołów komercyjnych, takich jak The Crede i świata show – biznesu, oferujących muzyczną ucztę, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Poziom umiejętności, jaki reprezentują, są bliskie lub równe tym, które słyszymy na koncertach największych gwiazd, a przy tym serwują najpopularniejsze piosenki w iście profesjonalnym wydaniu.

 

Big Band po Godzinach na imprezie firmowej

 

Jedną z takich formacji jest podkaliski Big Band po Godzinach. Kilkunastoosobowy zespół z pełną sekcją trąbek, saksofonów, instrumentów dętych, perkusją, gitarami oraz niezwykle utalentowaną wokalistką. Całości dopełnia dyrygent oraz profesjonalny menedżer. Big Band po Godzinach we własnym zakresie aranżuje największe hity sceny polskiej, jak i zagranicznej, serwując niezwykłe przedstawienie muzyczne, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. Przeboje Arethy Franklin, Lombardu, Glorii Gaynor, Michaela Jacksona, Edyty Górniak, Bajmu grane przez kilkunastoosobowy zespół, to doskonały pomysł na atrakcję na imprezie firmowej . Dodając do tego profesjonalną oprawę oratorską oraz fakt, iż zespół ma na koncie koncert z Mateuszem Ziółko, impreza firmowa z Big Band po Godzinach to gwarancja sukcesu.

 

Autentyczny babol z imprezy firmowej

Pewna firma zorganizowała imprezę firmową, jednak nie ujawniła jej formy. Przyjęcie było zaplanowane w obiekcie na wzniesieniu, do którego wszyscy uczestnicy mieli dojść pieszo z oddalonego o ok. 500 m parkingu, po drodze zaliczając “integracyjną grę terenową”. Wyobraźcie sobie miny pracowników, którzy ubrani w garnitury, suknie, szpilki, z pełnym makijażem i misternie przygotowywanymi fryzurami, rozwiązywali zadania gry terenowej…

 

Wskazówka

Impreza firmowa z definicji ma integrować pracowników samych ze sobą, ale także zwiększać świadomość ich tożsamości z firmą. Aby to osiągnąć, organizując imprezę firmową, lepiej przygotować miłe niespodzianki, takie jak występ Big Band po Godzinach, zamiast survivalu w garniturach i szpilkach.

 

Zespół muzyczny The Crede na jubileusz.

Organizacja jubileuszu. Czy warto zamawiać zespół muzyczny na jubileusz?

  Pod jubileusz można podpiąć zarówno świętowanie urodzin (zwykle okrągłe i powyżej osiemnastki), jak również celebrowanie stażu działalności zawodowej, małżeństwa, istnienia firmy, posługi kapłańskiej czy jakiejś formacji (np. bractwa, grupy, zespołu). Jak widać...
Zaproszenia ślubne

Zaproszenia na ślub – o czym warto pamiętać?

Zaproszenia ślubne, podobnie jak wiele przedmiotów użytkowych związanych z weselem ulegają modzie i poddają się trendom. Wiele firm oferuje w pakietach winietki, plany stołów, księgę gości o motywie zgodnym z zaproszeniami ślubnymi. To oznacza, że wybór kart jest...
porzeczkowe (prze)twory

Tortowe Love- czyli wszystko o tortach i słodkościach okolicznościowych

To już nie cukiernie wiodą prym w produkcji tortów, a maleńkie pracownie rzemieślnicze, które tworzą prawdziwe dzieła sztuki, cieszące zarówno oczy, jak i podniebienia swoim smakiem. Jak wybrać tort na wesele? Co to znaczy spersonalizować tort okolicznościowy? Jakie...