Impreza firmowa to dla jednych prawdziwa zmora i niezbyt miły obowiązek. Dla innych – wyczekiwana impreza, na której można się pobawić, napić, najeść, a przy odrobinie wysiłku nawet otrzymać nagrodę za osiągnięcia. Bez względu na to, do której grupy należysz, na imprezę firmową po prostu wypada iść. A czego na niej nie wypada? Dowiesz się z tego artykułu!

 

Dlaczego ubiór na imprezie firmowej jest tak ważny?

 

Impreza firmowa to taki rodzaj zabawy, który ma za zadanie zintegrować pracowników. Poniekąd jest też nagrodą za wykonywaną pracę i osiągane wyniki. Czym zatem różni się od innych imprez? Jest organizowana za pieniądze właściciela, który w większości przypadków nadal patrzy na uczestników imprezy firmowej przez pryzmat pracy (choć w mniejszym stopniu niż zwykle). Dlatego z jednej strony dobrze jest wyglądać lepiej, dobrać strój znacznie staranniej, ale z drugiej – po prostu nie przesadzić.

 

Jak się ubrać na imprezę firmową? Wskazówki dla niego

 

Garnitur? A może jednak bardziej na luzie, z elementami formalnymi – koszula i dźinsy? Jeśli impreza firmowa odbywa się w restauracji, hotelu to jednak należy postawić na elegancję i formalizm. U panów najbezpieczniejszą opcją jest garnitur, koniecznie z koszulą z długim rękawem. Obuwie również wizytowe, nawet jeśli na co dzień w pracy chodzisz w butach BHP. Krawat wyjątkowo można odpuścić.

 

Jak się ubrać na imprezę firmową? Wskazówki dla niej

 

Kobiety oczywiście mają zadanie utrudnione, bo większość z nas zwykle przy każdej okazji ma problem z ubiorem. Stąd też strój na imprezę firmową to wyższa szkoła jazdy. O czym należy koniecznie pamiętać? O tym, że impreza firmowa to nie wesele ani Sylwester. Nie oznacza to, że powinnaś iść w kostiumie, który zwykle zakładasz do pracy, ale znajdź taką kreację na imprezę firmową, która subtelnie podkreśli Twojej atuty, ale nie będzie przesadnie epatować seksapilem. Przykład? Jeśli sukienka mini – zabudowana góra, jeśli odsłonięty dekolt – dłuższy dół. Najbezpieczniejsze kolory to oczywiście czarny, grafit, granat. A z czym można zawsze poszaleć? Z butami i torebką!

 

Jeszcze po kropelce… na imprezie firmowej

 

Alkohol jest nieodłącznym elementem imprez firmowych. Większość z nas zna swoje możliwości związane z kontrolą samego siebie po wypiciu kilku głębszych, ale idąc na imprezę firmową podejdź do owych możliwości wyjątkowo ostrożnie. Zasada: lepiej wypić jeden za mało niż kilka za dużo jest tutaj kluczowa. Nie oznacza to, że mamy siedzieć sztywno przy stoliku z herbatą, ale dobrze jest mieć świadomość, że to impreza firmowa – czyli ma elementy pracy i trudno stawiać ją w jednym rzędzie z weselem u znajomych, gdzie można pozwolić sobie na pełen luz.

 

Atrakcje na imprezie firmowej

 

Od jakiegoś czasu widać trend uatrakcyjniania imprez firmowych specjalnymi pokazami, koncertami, drinkbarem. To wszystko jest wyrazem wdzięczności właścicieli firmy i manifestowanie swojego braku zainteresowania jest po prostu nie na miejscu. Nawet jeśli zamówiony skrzypek kompletnie nie przypada Ci do gustu, warto uszanować jego pracę.

 

Autentyczny babol z imprezy firmowej

Przedsiębiorstwo, które zaprosiło nas na swoją imprezę firmową miało jednego, bardzo rozrywkowego dyrektora. Nawet do nas dotarły słuchy, że jadąc w delegację zawsze zabiera inną pracownicę. Na imprezie pojawił się wraz z małżonką, a jedna z pracownic, która miała przyjemność delegacji z owym przełożonym będąc mocno rozluźniona zaczęła być wyjątkowo kąśliwa w stosunku do niego i jego żony. Jak nie zaglądam nikomu pod kołdrę, tak całą sytuacja byłą strasznie żenująca i nie miałaby miejsca, gdyby pracownica nie przesadziła z drinkami.

 

Wskazówka

Świadomość granicy między imprezą firmową, a jakąkolwiek inną imprezą jest kluczowa. Tak w kwestiach ubioru, picia alkoholu, jak i całokształtu zachowania. Jesteśmy wizytówką samych siebie, ale też firmy którą reprezentujemy. Nawet bawiąc się na imprezie firmowej.

 

Praktyk, snajper, a może wystarczy łowca niepowtarzalnych chwil? Jaki powinien być dobry fotograf?

Odkąd rozwój technologiczny w dużej mierze sprowadza się do ułatwiania życia i użycia wielu urządzeń, w tym aparatów fotograficznych, rynek fotografów ślubnych wydaje się być przepełniony. To źle zarówno dla fotografa ślubnego, bo ma ogromną konkurencję, jak i jego...
łukasz ryznar

Czy pierwszy taniec jest konieczny? Nie jest! Ale zanim zrezygnujesz, przeczytaj o… mobilnej szkole tańca Łukasza Ryznara!

Strach przed pomyłką, stres z powodu bycia w centrum uwagi, mało czasu na naukę w szkole tańca… To główne powody, dla których wiele par zastanawia się jak ominąć pierwszy taniec na weselu! Dlaczego? Bo wielu instruktorom pierwszego tańca brak odpowiedniego podejścia....
Zaproszenia ślubne

Zaproszenia na ślub – o czym warto pamiętać?

Zaproszenia ślubne, podobnie jak wiele przedmiotów użytkowych związanych z weselem ulegają modzie i poddają się trendom. Wiele firm oferuje w pakietach winietki, plany stołów, księgę gości o motywie zgodnym z zaproszeniami ślubnymi. To oznacza, że wybór kart jest...