Jubileusz to okazja, która dość mocno kojarzy się z jakimś stopniem dojrzałości. Dlatego też, określenie “jubileusz” zazwyczaj odnosi się do okrągłych urodzin osób, ale także okresu istnienia organizacji czy firmy. Niemniej, osiągnięcie pewnego wieku często wiąże się z pewnym statusem społecznym, który zwykle pozwala nie tylko na zaspokojenie najważniejszych potrzeb, ale także po prostu zachcianek. Z tego powodu wybór odpowiedniego prezentu dla jubilata bądź też przewodniczącego jubileuszowej organizacji sprawia sporą trudność. 

 

Pieniądze w kopercie – najbezpieczniejszy prezent na jubileusz?

Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale rzeczywiście jest to najpopularniejsza forma prezentu na jubileusz, zwłaszcza z okazji urodzin. Wydaje się być opcją najbezpieczniejszą, bo solenizant sam może zdecydować na co dane środki przeznaczyć. Z drugiej jednak strony, jest “pójściem na łatwiznę”, bo sugeruje, że nie do końca znamy gust obdarowywanego. Wskazuje też, że nie poświęciliśmy czasu na to, żeby pomyśleć co danej osobie sprawiłoby przyjemność. Ta bezpieczna opcja jest też często uwarunkowana tym, że osoba organizująca jubileusz “ma wszystko” i trudno znaleźć prezent, z którego będzie zadowolona.

 

Prezent na jubileusz z efektem WOW!

Zanim kupisz kartkę i kopertę, do której włożysz pieniądze jako prezent na jubileusz, poświęć chwilę i zastanów się, czym interesuje się solenizant. Może jest zapalonym sportowcem, miłośnikiem muzyki, a może kocha naturę? Wiedza o zainteresowaniach solenizanta, to cenna wskazówka, która bardzo pomaga przy wyborze prezentu. Co zrobić, żeby osiągnąć efekt “wow”? Dobrać odpowiednią formę.

 

Obraz – doskonały pomysł na prezent na jubileusz?

W dobie fotografii i grafiki komputerowej, często personalizujemy przedmiotu użytku codziennego – koszulki, kubki, a nawet wazony, które są ozdabiane wybranymi zdjęciami. A gdyby tak wrócić do szlachetnej formy obrazów malowanych przez prawdziwego artystę? Malarstwo to wszechstronna dziedzina sztuki, która obok swojej szlachetności, pozwala na wyrażenie emocji, uczuć, ale także przedstawienie dokładnie tego, co zlecimy malarzowi. Dzięki temu, jest doskonałym pomysłem na prezent na jubileusz, zwłaszcza dla solenizantów o wyjątkowo wysublimowanym guście.

 

Malarstwo Justyny Janek na jubileusz

Gotowa, nietuzinkowa abstrakcja, a może pejzaż inspirowany naturą? Karykatura rysowana tuszem i cienkopisem, czy portret w z elementami abstrakcji? Dla artystki Justyny Janek każdy obraz to przygoda, której oddaje całkowicie swoje serce i umiejętności. Doskonałe wyczucie barw, perspektywy, proporcji i przede wszystkim nieograniczona wyobraźnia, to przepis na doskonały prezent na jubileusz. W swoim portfolio posiada wiele gotowych obrazów, które są dostępne od ręki, ale przyjmuje również indywidualne zlecenia, a ich efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania obdarowywanych. Szukasz inspiracji na nietuzinkowy prezent na jubileusz? Odwiedź Malarstwo Justyny Janek!

 

Autentyczny babol z jubileuszu

Obrazy malowane czy wielkoformatowe drukowane zdjęcia to wspaniały pomysł na prezent, nie tylko na jubileusz. Zdarzyło się, że solenizantka otrzymała piękny drukowany obraz ze swoją podobizną, na którym pozowała w bardzo skąpym stroju, a przezroczyste opakowanie zdradzało jego zawartość. Solenizantka była zachwycona prezentem, ale niektóre ciotki miały zniesmaczone miny.

 

Wskazówka

Podarowanie obrazu z podobizną to świetny sposób na zatrzymanie czasu dla mijających lat, pozwalający zachować piękne wspomnienia w wyjątkowej formie. Jeśli decydujemy się na taki prezent, pamiętajmy o odpowiednim opakowaniu.

10 (tanich!) rzeczy na weselu, które docenią Twoi goście!

  Mówi się, że to czy wesele jest udane zależy od trzech głównych czynników: gości, restauracji oraz oprawy muzycznej. Jest w tym sporo prawdy i warto spróbować dopasować te trzy elementy wyjątkowo skrupulatnie, ale jak mówi przysłowie - diabeł tkwi w szczegółach...
Wesele w restauracji na co zwrócić uwagę

Restauracja czy sala z kucharkami? Odwieczny dylemat Państwa Młodych

Jeszcze trzydzieści- czterdzieści lat temu wesela urządzane były tam, gdzie po prostu było na to miejsce . Nierzadko w domu, w mieszkaniu, na wiejskim podwórku… Wynajęcie świetlicy (o restauracji nie wspominając) było wielkim luksusem, świadczącym o bogactwie Państwa...
DJ Rasti

DJ na wesele – doświadczenie czy popularność? Jakie cechy ma dobry DJ?

​Zawód DJ-a jest bardzo atrakcyjny, ale tylko z pozoru nie wymaga specjalnych umiejętności. Cóż trudnego może być w “puszczaniu” muzyki? Więcej niż się wydaje! O tym jak dobry DJ prowadzi imprezę, o co pytać DJ na wesele i jak zmieniła się ta profesja na przestrzeni...