Osiemnaste urodziny to bardzo istotny moment w życiu każdego człowieka, bo symbolizuje wejście w dorosłość. Pociąga to za sobą wiele nowych obowiązków, jak również odpowiedzialności… ale także cały wachlarz praw, które z pewnością warto świętować. Z tego powodu wielu rodziców decyduje się na wyprawienie “osiemnastki” swoim pociechom. Co więcej, nierzadko jest to naprawdę duża impreza, której organizacja jest sporym wyzwaniem. Jednym z dylematów jest oprawa muzyczna i mimo, że obecnie na topie są DJ-e, czasami warto przemyśleć opcję zespołu muzycznego na osiemnastkę. No to DJ czy zespół muzyczny na osiemnastkę?

 

Robimy osiemnastkę! Na co zwrócić uwagę decydując się na oprawę muzyczną?

Przede wszystkim istotni są goście. Zdarza się, że organizowane są dwie imprezy – jedna osiemnastka dla rodziny, druga dla znajomych. Jeśli decydujecie się na taką opcję, a solenizant nie jest fanatykiem muzyki z poprzedniej epoki – na osiemnastce dla “młodych” lepiej sprawdzi się DJ. Jeśli jednak osiemnastka organizowana jest dla wszystkich – dobrym wyborem będzie zespół, nadążający za trendami lub naprawdę doświadczony DJ, który wie, jak poprowadzić imprezę. Ceny proponowane zarówno przez DJ-a jak i zespół muzyczny są bardzo zróżnicowane, zależą od ich popularności na rynku oraz dostępności terminów. Obecnie DJ-e są bardziej na topie niż zespoły muzyczne, dlatego paradoksalnie cena za ich usługi może być nawet nieco wyższa.

 

Osiemnastka z DJ-em – czy może “zagrać” wszystko?

To nie jest do końca prawda. Jeśli działa w ramach umowy z ZAiKS, ma licencję na konkretne utwory, ale to nie oznacza, że ma każdą piosenkę. Oczywiście, zawsze może “puścić z youtube”, ale… większość zespołów również proponuje taką opcję. Popularność DJ-a na osiemnastce wynika z faktu, że trendy w muzyce ciągle ewoluują i nie każdy “beat” jest możliwy do zagrania przez zespół muzyczny. Z drugiej strony taka energia, jaką daje muzyka na żywo jest trudna do osiągnięcia przez DJ-a. 

 

A może jednak zespół muzyczny na osiemnastkę?

Osiemnastka zazwyczaj skupia zarówno rodzinę solenizanta, jak i jego znajomych. To oznacza, że w imprezie uczestniczą co najmniej dwa, a często trzy pokolenia, które są bardziej przyzwyczajone do zespołu muzycznego, niż DJ-a. W takich przypadkach warto przemyśleć usługi “orkiestry”. Jaki zespół muzyczny sprawdzi się na osiemnastce? Taki, który ma szeroki repertuar, nie boi się grać nowości i nadąża za obecnymi trendami w muzyce. Istotnym jest także umiejętność poprowadzenia imprezy. Przyjęcie urodzinowe jest dedykowane młodej osobie – warto sprawdzić czy zespół muzyczny na osiemnastkę, który zwykle ma największe doświadczenie z weselnikami, poradzi sobie z takim wyzwaniem.

 

The Crede zespół muzyczny na osiemnastkę

Osobiście uwielbiam robić nowe utwory. Przede wszystkim dlatego, że granie ich sprawia  wielką frajdę zarówno nam, jak i gościom, ale również dlatego, że jest wyznacznikiem rozwoju samego zespołu muzycznego. Lubię podejmować wyzwania, dlatego z tą samą przyjemnością zaśpiewam Sanah, Dua Lipa, ale także Tinę Turner z jej nieśmiertelnym “Simply the best”. I choć cały zespół muzyczny The Crede osiemnastkę ma już dawno za sobą, czujemy się młodzi duchem, a obsługa takiej imprezy to prawdziwa przyjemność.

 

Autentyczny babol z osiemnastki:

Kilka lat temu na osiemnastce, na której mieliśmy przyjemność grać, na przerwie podeszły do mnie dwie młode dziewczyny z pytaniem czy mam “Cipuleńkę”. Lekko zdezorientowana odpowiedziałam, że tak, mając na myśli część ciała nazwaną w sposób hmmm.. pieszczotliwy. Nie miałam pojęcia, że pytają o utwór z gatunku disco polo.

 

Wskazówka:

Chyba tylko dla mnie 😉 Nie przepadam za disco polo, ale od tamtej pory od czasu do czasu włączam polo.tv 🙂 żeby być bardziej na czasie z hitami z tego gatunku 🙂

 

Big Band po Godzinach na Twojej imprezie!

Impreza firmowa – jak ją zorganizować, żeby zintegrować pracowników?

Impreza firmowa to temat, który zwykle dzieli pracowników na dwa obozy - pierwsi na samą myśl, dostają drgawek. Drudzy natomiast, traktują ją jako możliwość rozrywki na koszt właściciela. Jak zorganizować imprezę firmową, żeby przekonać pracowników, że to dla nich...
Made in Napoli by Siervo

Kto płaci za hotel dla gości weselnych? Hotel i restauracja Made in Napoli w Międzyborzu!

O tym, że nastały trudne czasy, nikogo przekonywać nie trzeba. Organizacja wesela jest dużo większym finansowym wyzwaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Z drugiej strony, przyzwyczailiśmy się do pewnych standardów i jakości, i trudno jest nam z nich zrezygnować w imię...
Dobry kamerzysta na wesele ma dron!

Dobry kamerzysta na wesele – jak go rozpoznać w gąszczu ofert?

Kamerzysta na weselu to dla większości par obowiązkowy usługodawca, który zapewni niepowtarzalną pamiątkę w postaci filmu. Na rynku jest wiele firm oferujących usługi filmowania imprez okolicznościowych, a wybór może przyprawić o ból głowy. Czym kierować się...